gray steel 3-door refrigerator near modular kitchen
internet

Dane osobowe i inteligentny sprzęt kuchenny

W przyszłości roboty kuchenne i inteligentne lodówki będą miały za zadanie odciążyć konsumentów od nadmiernej pracy w kuchni. Ale inteligentny sprzęt kuchenny podłączony do sieci ma również ciemne strony, ponieważ urządzenia te można wykorzystać również jako środek dostępu do personalnych danych.

Taką możliwością są zainteresowani ubezpieczyciele, producenci żywności, a nawet pracodawcy. Istnieje też prawdopodobieństwo odsprzedawania tych zgromadzonych danych. Dostawcy powinni mieć jedynie możliwość gromadzenia podstawowych danych.

Ponadto należy informować klientów, jakie dane są gromadzone. Oznacza to, że urządzenia dostarczane na rynek powinny cechować się możliwością maksymalnego zabezpieczenia danych. Następnie konsument powinien też znać procedurę odblokowania danych, które chce ujawnić. Na przykład, wiele takich inteligentnych urządzeń, które są dostarczane do Szwajcarii, musi spełniać te kryteria. Konsument jednak musi pogodzić się z faktem, że doświadcza pewnej utraty kontroli nad swoimi danymi.

Zobacz artykuł o podobnym temacie: Czym zajmuje się inspektor danych osobowych?

Sara Sadler, która jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo danych konsumenta w firmie SKS twierdzi: „Ważniejsze jest, aby mieć dostęp do wszystkich swoich danych. Może to sprawiać pewną trudność, ponieważ dane znajdują się na serwerze na drugim końcu świata. Decydujące znaczenie ma to, że to ludzie powinni strzec ich zawartości”.