orange fabric padded armchair with black metal base near round clear glass-top table and gray sofa
biznes

Jak ogrzewać firmę?

W naszym kraju najbardziej popularnym paliwem opałowym jest węgiel. Kotły węglowe wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zarówno w przypadku ogrzewania domów prywatnych jak i wielu firm. Co jest lepszym wyborem – węgiel workowany czy luzem?

Ekogroszek – komfortowe paliwo do ogrzewania domu

Dziś poszczególne składy opału oferują wszystkim klientom różnorodne surowce opałowe. Jakie są zatem ich rodzaje oraz jakie posiadają zalety? Oprócz węgla kamiennego oraz brunatnego sprzedawanego luzem, każdy właściciel domu ma także do wyboru węgiel workowany.

Ekogroszek to paliwo stałe pozyskiwane z węgla kamiennego lub brunatnego o wysokiej kaloryczności. Dobrej jakości ekogroszek posiada nie tylko wysoką wartość opałową, lecz także charakteryzuje się tym, że nie jest wilgotny. W wyniku jego spalania powstają małe ilości siarki. Dzięki temu użytkownicy nie muszą borykać się dużą ilością popiołu w kotle.

Ze względu na komfort i wygodę z roku na rok na ogrzewanie domów za pomocą tego surowca decyduje się coraz więcej właścicieli domów. Nowoczesne kotły na ekogroszek są wyposażone w automatyczny podajnik i dzięki temu można je pozostawić opieki nawet na tydzień.


A jaki piec wybrać do ogrzewania? Zobacz artykuł na ten temat: https://kalorycznyekogroszek.pl/co-lepsze-piec-na-pellet-czy-ekogroszek/


Węgiel workowany czy luzem – jaki wybrać?

Węgiel workowany stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla węgla oferowanego luzem. Co prawda cena detaliczna węgla w workach jest nieco wyższa, ale surowiec ten posiada mnóstwo zalet.

Decydując się na zakup węgla w workach nie ma konieczności wydawania jednorazowo dużej kwoty, bowiem można kupić tylko kilka worków. Węgiel taki można z łatwością przetransportować, zatem można go dokupywać na bieżąco. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych właścicieli domów, którzy nie mają w kotłowni zbyt dużo miejsca na składowanie opału.Węgiel workowany jak zapakowany w szczelnych workach, dzięki czemu w kotłowni można z łatwością utrzymać porządek.

Do jego istotnych zalet należy zaliczyć także to, że jest suchy oraz wolny od wilgoci. Tymczasem decydując się na zakup węgla luzem trzeba liczyć się z tym, że może on być mokry i w związku z tym cięższy. Dziś węgiel w workach jest powszechnie dostępny na składach opału, zatem można go w każdej chwili kupić.


Jak to w końcu jest? Czy ekogroszek to węgiel? https://kalorycznyekogroszek.pl/czy-wegiel-workowany-to-ekogroszek-jakie-sa-roznice/


Kiedy najlepiej kupować węgiel w workach?

Nie tylko doświadczeni użytkownicy kotłów węglowych, lecz także producenci oraz dystrybutorzy opału podkreślają, że węgiel pakowany najlepiej jest kupować w sezonie letnim. Dzięki wysokim temperaturom, które utrzymują się od czerwca do września jego waga spada o kilka procent. W związku z tym ekogroszek nabywany latem jest znacznie lżejszy. Za potrzebny na zimę opał, w okresie letnim zazwyczaj płaci się znacznie mniej.

Istotną zaletą kupowania węgla workowanego latem jest również to, że z powodu mniejszej ilości klientów sprzedawcy oferują go w dużo niższych cenach.

Decydując się na zakup warto zawsze wybrać taki węgiel worku, który posiada wysoka wartość opałową oraz niską zawartość siarki. Ekogroszek to sprawdzone, ekologiczne oraz bardzo ekonomiczne paliwo, zatem warto wykorzystywać go do ogrzewania swego domu.


Jakie są parametry opałowe ekogroszku? https://kalorycznyekogroszek.pl/parametry-ekogroszku-na-co-warto-zwracac-uwage/