Remy Loz Qmsktdznxmw Unsplash
biznes,  internet

Jakie są największe firmy informatyczne?

Apple Inc.
Firma Apple została założona w kwietniu 1976 r. Przez Steve’a Jobsa, Ronalda Wayne’a i Steve’a Woźniaka. Główna siedziba firmy znajduje się w Cupertino w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Dziś zatrudnia 115 000 pracowników i 478 sklepów detalicznych w 17 krajach. Apple jest największą firmą technologiczną na świecie, której roczne przychody wynoszą około 29, 2 miliarda dolarów. Przychody te stanowią 1, 25% amerykańskiego produktu krajowego brutto (PKB). W 2014 r. Apple stało się pierwszą amerykańską firmą o wartości ponad 700 miliardów dolarów.

Samsung Electronics
Firma Samsung została założona w Suwon w Korei Południowej w 1969 roku, kiedy to produkowała głównie urządzenia elektryczne. Dziś jest drugą co do wielkości firmą technologiczną na świecie, której roczne przychody wynoszą 211, 9 miliarda dolarów. Samsung zatrudnia około 319 000 pełnoetatowych pracowników w 80 krajach. Ponadto firma ta jest największym producentem telefonów komórkowych, smartfonów i telewizorów na świecie.

Amazon
Ta organizacja ma roczny przychód w wysokości 177, 9 miliarda dolarów i zatrudnia około 230 800 pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin. Główna siedziba firmy znajduje się w Seattle w stanie Waszyngton w Stanach Zjednoczonych. Amazon został założony w 1994 roku przez Jeffa Bezosa jako księgarnia internetowa. Później wprowadzono sprzedaż płyt DVD i CD, pobieranie i przesyłanie strumieniowe filmów i audiobooków, oprogramowanie, odzież, gry wideo, biżuterię, jedzenie i zabawki. Dziś Amazon jest uważany za firmę zajmującą się przetwarzaniem w chmurze i handlem elektronicznym.

Foxconn
Foxconn to firma której średni roczny przychód wynosi 154, 7 miliarda dolarów. Został założony w 1974 roku przez Terry’ego Gou jako Hon Hai Precision Industry. Foxconn był pierwotnie jego nazwą handlową. Jej główna siedziba znajduje się w Nowym Taipei City na Tajwanie i zatrudnia 1, 3 miliona osób w pełnym wymiarze godzin. Foxconn jest producentem kontraktowym, co oznacza, że ​​produkuje komponenty elektroniczne i produkty dla innych firm. Niektóre z największych klientów to: Nokia, Nintendo 3DS, iPad, iPod, iPhone, Blackberry, Playstation 3, Playstation 4 i Xbox One.

Photo by Remy_Loz on Unsplash