Cristina Gottardi Vhllc2ensuo Unsplash
biznes,  gospodarka

Jakie są znane włoskie marki?

Włochy znajdują się w ścisłej czołówce krajów, których marki odzieżowe i obuwnicze cieszą się szczególną popularnością. Włoska jakość, styl i wzornictwo są cenione nie tylko w kraju, ale praktycznie na całym świecie. Szczególne znaczenie ma to w dzisiejszych czasach, kiedy zakupy na odległość są proste jak nigdy wcześniej.

Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym włoskim projektantem był Giorgio Armani, założyciel kultowego domu mody. Zbliżoną popularnością cieszy się znana z odważnych kolorów oraz doskonałej jakości tkanin marka Benetton. Wielbiciele wysokiej jakości dżinsów zapewne kojarzą Włochy z marką Diesel, która podobnie jak Benetton zasłynęła dzięki nietypowym kampaniom reklamowym. Mówiąc o ścisłej czołówce najbardziej rozpoznawalnych włoskich marek nie sposób nie wspomnieć o firmie Geox, słynącej z nowoczesnych rozwiązań technologicznych stosowanych w produkcji obuwia, które zapewniają nieprzemakalność przy jednoczesnym przepuszczaniu powietrza.

Znany na całym świecie włoski dom domy Dolce & Gabbana poza odzieżą oferuje nam także stylowe dodatki, kosmetyki i perfumy. Nie mniej rozpoznawalny jest dom mody Gucci, który już niedługo będzie świętować stulecie istnienia. Wielbicielki luksusowych skórzanych torebek na pewno kojarzą markę Prada. Równie często na wybiegach spotykamy ubrania projektowane przez Versace. Jeżeli chodzi o bieliznę i stroje kąpielowe, z Włochami automatycznie kojarzy się Calzedonia.

Oprócz marek powszechnie kojarzonych, z Włoch pochodzą też te znane przede wszystkim osobom zainteresowanym modą, ale równie warte uwagi. Jeżeli poszukujemy męskich garniturów dobrej jakości, naszą uwagę powinna przykuć Ermengildo Zegna. Kiedy chcemy kupić okulary słoneczne, które będą stylowe, a przy tym będą świetnie chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem, zainteresujmy się markami wchodzącymi w skład włoskiej grupy Luxottica. Szeroki wybór luksusowych produktów z kaszmiru oferują takie marki jak Brunello Cucinelli czy Loro Piana.

Włochy to kierunek, który przyciągnie każdego pasjonata mody. Szeroki wybór wysokojakościowych produktów, jakie oferują włoskie marki, zadowoli nawet najbardziej wymagającego konsumenta.