neel-tailor-AV3aBGrjUeA-unsplash
biznes,  firma

Możliwości franczyzy

Możliwości franczyzy są nieograniczone. Można stać się milionerem dzięki dobrze prowadzonemu biznesowi, a know how dostajemy za darmo. Franczyza, to możliwość prowadzenia biznesu na z góry opartych założeniach i metodach, które dana sieciowa firma wymyśliła.

Decydując się na prowadzenie franczyzy opłacamy konkretną wyznaczoną kwotę przez franczyzodawcę i wszystko, co jest nam potrzebne do założenia biznesu dostajemy. W Polsce najpopularniejsze firmy z ofertą franczyzy, to KFC, Żabka, Mc Donald’s, Pizza Hut i wiele, wiele innych, głównie opierających się na gastronomii. Zakładając franczyzę otrzymujemy cały biznes plan, wiemy dokładnie jakie produkty i po jakich cenach będziemy sprzedawać. Mamy zapewnioną darmową reklamę na najwyższym poziomie. Mamy pewne zyski i stałe opłaty.

Możliwości rozwoju poprzez franczyzę są nieograniczone. Możemy po założeniu jednej dobrze prosperującej firmy zakładać kolejne i kolejne. Wystarczy tylko dobrze znaleźć miejsce, w którym mamy pewność, że będzie popyt na dane produkty. Zdarza się niestety, że franczyzy upadają, ale na szczęście są to na tyle rzadkie przypadki, że można jednoznacznie stwierdzić, że jest to bardzo opłacalny biznes. Upadek franczyzy często spowodowany jest jakimiś wyjątkowymi zdarzeniami, na przykład budowa obwodnicy, która sprawia, że trudniej dojechać do danego punktu, wypadki losowe jak pożary, źle dobrana kadra, która swoją pracą obniża standardy założone w firmie i tym podobne.

Możliwości, jakie otwiera przed nami franczyza są ogromne, dlatego ten sposób zarabiania jest tak popularny. Możemy sobie nawet nie zdawać sprawy z tego, jak wiele firm w około, to franczyzy. Oprócz wspomnianej gastronomii, która wciąż bryluje spośród franczyz w Polsce, spotkać możemy również franczyzowe sieci aptek, drogerii, sklepów z bielizną, sklepów ze strojami kąpielowymi, ogromne markety budowlane takie jak Brico, salony telefonii komórkowej takie jak Play, sklepy z akcesoriami dla dzieci, a także całą gamę usług związaną z edukacją, urodą, nieruchomościami, hotelami, opieką zdrowotną i wiele, wiele innych.

Photo by Neel Tailor on Unsplash