Adult Arm Close Up 1327446
firma,  pieniądze

Styl ubierania się biznesmena

Każdy biznesmen musi umieć zjednać sobie klientów i kontrahentów. Jeśli chce odnieść prawdziwy sukces w swojej karierze, musi starać się nie tylko być wyjątkowo dobrym partnerem w biznesie i ewentualnym sprzedawcą, ale również prezentować się tak, by wzbudzać zaufanie i odpowiednio się prezentować.

Wciąż jeszcze wielu ludzi nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do swojego wyglądu i stylu. To bardzo duży błąd, którego nie powinniśmy bagatelizować. Od wyglądu często zależy, czy klienci lub kontrahenci potraktują nas poważnie i czy na pierwszy rzut oka będą chcieli podjąć się z nami interesów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie lubimy podejmować się interesów z osobami, które nie wyglądają schludnie i porządnie. Ponadto, wydaje nam się, że takie osoby, tak jak nie są w stanie zadbać o siebie, tak samo będą miały ogromne problemy z zadbaniem o nasze sprawy. Jeśli więc chcemy uchodzić za osoby porządne, dbające o wszystkie sprawy, w tym również o interesy innych ludzi, musimy odpowiednio dbać o siebie.

Styl ubierania się biznesmena powinien odzwierciedlać podejście do biznesu i innych ludzi, z którym te interesy chcemy prowadzić. Najlepiej sprawdzają się różnego typu garnitury, koszule i krawaty. Jeśli nie chcemy krawata, możemy go pominąć, jeśli całość będzie wystarczająco dobrze wyglądać. Wszelkiego rodzaju spodnie dresowe, czy jeansowe są absolutnie niedopuszczalne. W niektórych sytuacjach mogą okazać się wystarczające eleganckie spodnie i swetry, jednak nie za każdym razem to wystarczająco elegancki strój. Jako najbardziej odpowiedni zwykle okazuje się jednak garnitur.

Czy biznesmen może pozwolić sobie na mniej konwencjonalne elementy stroju?
Jak najbardziej. W zależności od okazji i miejsca, w którym biznesmen będzie tego dnia, może pozwolić sobie na mniej typowo eleganckie części stroju. Mogą to być kolorowe krawaty, z ciekawymi wzorami, ale i na przykład paski z nietypowymi klamrami. Pamiętajmy jednak, by dopasować całość stroju do miejsca i okazji, w którym w danym dniu będziemy pracować.