Pexels Photo 1043514
firma

Zaplecze techniczne imprez

Organizacja imprezy nigdy nie jest prosta. Trzeba wziąć pod uwagę wiele elementów, które powinny spójnie ze sobą współgrać. O ile w wypadku organizowanych w domu uroczystości sprawa nie jest aż tak skomplikowana, masowe imprezy wymagają większego nakładu pracy.

Planowanie scenariuszu takiej imprezy to jedno, ale wprowadzenie tych założeń w życie może przysporzyć sporo kłopotów. Techniczne zaplecze warto powierzyć specjalistom, a konkretnie sprawdzonej, cieszącej się dobrą opinią wśród klientów firmie, która zmieni zwykły event w multimedialne widowisko, którego zaproszeni goście nie zapomną na długo. Profesjonalna obsługa techniczna imprez, zarówno bardziej kameralnych, jak i masowych, powinna zawierać w sobie kilka elementów.

Po pierwsze kluczowe znaczenie ma scena, na której odbywać się będzie większość wydarzeń. Jeśli nie ma jej w pomieszczeniu, w którym impreza będzie się odbywać, niezbędny będzie jej montaż. Jeśli scena jest, i tak nie oznacza to, że nie będzie konieczne odpowiednie zmodyfikowanie jej pod nasz eventowy scenariusz. Konstrukcja sceny to jedna sprawa, drugą są równego rodzaju podesty itd. Ważny w trakcie takich wydarzeń jest przede wszystkim dźwięk. Powinien być czysty i docierać we wszystkie zakamarki.

Co z tego, że zaprosimy najzabawniejsze gwiazdy kabaretowe, które w ekspresowym tempie są w stanie rozruszać najbardziej sztywne towarzystwo, jeśli nikt nie będzie w stanie usłyszeć ich żartów. Po co inwestować w gwiazdy estrady o słowiczym głosie i niezwykłym repertuarze, skoro lepszą akustykę będą miały śpiewając pod prysznicem? Warto o tym pamiętać i upewnić się, że nasi profesjonaliści zapewniają zarówno frontowe, jak i odsłuchowe nagłośnienie. Poza dźwiękiem ważne jest odpowiednio dopasowane, efektowne oświetlenie.

Może ono zarówno spełniać swoją podstawową funkcje, czyli zapewnienie właściwej widoczności tego, co dzieje się na scenie i dookoła nas, ale też być rewelacyjną, pełną dynamiki dekoracją. Inne elementy, które mają w swojej ofercie firmy od technicznego wsparcia to obsługa pokazów multimedialnych (na wyświetlaczach LCD, projektorach multimedialnych czy specjalnych ekranach do projekcji), dodatki takie jak wytwornice dymu a także właściwe okablowanie.

Dodatkowo większość firm oferuje realizację ridera gwiazd, które występują w trakcie naszej imprezy, czyli spełnienie wszystkich jej wymogów. Firmy oferujące takie usługi powinny podejść do sprawy kompleksowo i nie tylko zapewnić montaż niezbędnego sprzętu, ale też jego obsługę w trakcie.

Profesjonaliści powinni tez być w stanie doradzić organizatorom, które rozwiązania najlepiej sprawdzą się w wypadku konkretnego wydarzenia, a nie tylko ślepo podążać za wytycznymi, co może doprowadzić nie tylko do ośmieszenia czy zniesmaczenia obserwatorów widowiska, ale również stwarzać realne zagrożenie bezpieczeństwa. Sprzęt elektryczny itd. może przykładowo zapłonąć, nasi spece powinni więc być przygotowani także na taką ewentualność. Jeśli zaplanujemy ciekawy scenariusz i powierzymy zaplecze techniczne osobom, które wiedzą, co robią, nasze wydarzenie z dużym prawdopodobieństwem okaże się towarzyskim sukcesem.

Sprawdź jakie widowiska multimedialne i obsługę techniczną imprez oferuje firma VES.

Photo by rawpixel.com from Pexels