anthony-delanoix-QAwciFlS1g4-unsplash
biznes,  firma,  gospodarka

Jakie są znane francuskie marki?

Francję często utożsamia się z szykiem i klasą. Zasada ta obowiązuję również, gdy stykamy się z francuskimi markami. Francja wiedzie prym jeśli chodzi o sprzedaż swoich produktów wysokiej jakości.

Jeśli chodzi o francuskie marki, to Francja słynie ze znanych marek w różnych dziedzinach.

Branża modowa:

1. Chanel.
Marka założona przez Coco Chanel. Od lat posiada niezmieniony styl.
2. Christian Dior.
Jest to dom mody, który został założony przez Christiana Diora w 1946 roku. Jego idealna kobieta to kobieta o kształcie klepsydry i wciętej tali.
4. Louis Vuitton.
Marka skupiająca się niegdyś wyłącznie na walizkach i torebkach. Obecnie jest to już ugruntowana na rynku marka z szerokim asortymentem.
5. Lacoste.
Historia tej marki zaczęła się od odzieży sportowej. Francuz Rene Lacoste jako pierwszy pojawił się w stroju własnego projektu na korcie czy wzbudził podziw innych graczy, którzy również zapragnęli wyglądać tak jak on.
6. Hermes.
Markę tę założył Thierry Hermesa w 1837 roku w Paryżu. Największy produktem tej apaszki cieszą się apaszki, torebki i krawaty. Jeśli chodzi o torebki Hermes’a to jest to produkt luksusowy, a na niektóre z nich obowiązuje długa lista oczekujących.
7. Pierre Cardin.
Pierre Cardin pracował jako asystent Christiana Diora. W Polsce jest to marka szczególnie znana gdyż jako jedna z pierwszych pojawiła się na rynku polskim
8. Saint Laurent.
Yves Saint Laurent był również uczniem Christiana Diora. Po jego śmierci został głównym projektantem w tym domu mody. Swją markę stworzył ze swoim partnerem życiowym. Kobiety zawdzięczają mu garnitury, które niegdyś były zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn.
9. Christian Louboutin.
Marka produkująca buty, których znakiem rozpoznawalnym jest charakterystyczna czerwona podeszwa. Buty te są obiektem westchnień każdej kobiety. Podeszwa ta element jest również najbardziej kopiowanym elementem w całej branży modowej.

Branża kosmetyczna

1. Bioderma.
Marka specjalizująca się w kosmetykach leczniczych. Została założona ponad 40 late temu przez francuskiego biologa – Jean-NoelaThorela.
3. Yves Rocher.
Marka ta produkuje kosmetyki pochodzenia roślinnego. Firma ta wyróżnia się gotowymi zestawami o takiej samej woni zapachowej, które są idealnym rozwiązaniem na prezent.
4. L’Oréal.
Firma ta zastała założona ponad 100 late temu przez Eugène Schuellera.