Larry Ellison Picture
firma,  internet,  pieniądze

Kim jest i co robi Larry Ellison?

Osoby ambitne, przedsiębiorcze i głodne sukcesu, szukając dla siebie wzorca, mogą zainspirować się postacią Larry’ego Ellisona. Ten amerykański biznesmen w 2014 roku zajął 5. miejsce w rankingu Najbogatszych Ludzi Świata, a obecnie jego majątek wynosi ponad 50 miliardów dolarów.

Larry, a właściwie Lawrence Joseph Ellison urodził się 17 sierpnia 1944 roku w Nowym Jorku. Jego ścieżka kariery, podobnie jak wielu innych miliarderów, była nietypowa. Krótko po rozpoczęciu porzucił on studia na prestiżowym uniwersytecie (kierunek projektowanie komputerów), aby zająć się pracą. Przedmiotem jego działalności było i jest tworzenie oraz zarządzanie komputerowymi bazami danych. Jego dokonania w tym obszarze są przełomowe. W 1977 roku Ellison założył swoją pierwszą firmę, której prezesem był do niedawna. Przedsiębiorstwo to funkcjonuje obecnie jako Oracle Corporation i zatrudnia ponad 100 tysięcy osób, a Ellison jest w nim dyrektorem zarządzającym technicznym. Firma stale się rozwija i stawia na innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Jeśli chodzi o życie prywatne Ellisona, został on urodzony przez wówczas 19-letnią nieślubną matkę, a wychowany przez wujostwo. Od dziecka przejawiał szczególne zdolności matematyczne. Miliarder jest znany ze swojego upodobania do kobiet – miał w sumie cztery żony i wiele romansów. Jest także ojcem dwójki dzieci.

Larry Ellison nie ukrywa swojej słabości do luksusowego stylu życia. Jest miłośnikiem jachtów oraz odrzutowców, posiada także drogie samochody i nieruchomości. Dodatkowo, kilka lat temu wykupił na własność 98 proc. hawajskiej wysypy Lanai. Jednakże w swoich wydatkach nie zapomniał również o działalności dobroczynnej. Biznesmen przeznaczył już prawie pół miliarda dolarów na wsparcie fundacji zajmującej się badaniami nad chorobami związanymi ze starzeniem się.

Larry Ellison jest człowiekiem o wielkim talencie i ambicjach. Jego błyskotliwa kariera pokazuje, że połączenie talentu oraz samozaparcia jest najlepszą drogą do sukcesu. Powodzenie firmy Oracle pokazuje też, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywają nowoczesne technologie.

Oracle PR Hartmann Studios [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons